Nie wiemy, kiedy i jak to się stało, ale kalendarz mówi jedno: mamy już trzy lata! Trochę mniej od naszych synów, ale „Synu, daj żyć” traktujemy trochę jak dziecko. Dlatego świętujemy i… rozdajemy prezenty! Ale nie sobie, a Wam 🙂 Ruszamy z urodzinowym konkursem „O matko, co za historia!”.

Wiemy, że już nie możecie się doczekać, dlatego omijamy wstęp i trzy akapity o tym, jak się poznałyśmy i dlaczego postanowiłyśmy razem stworzyć blog (to w zakładce O NAS). Od razu przechodzimy do tego, co interesuje Was najbardziej, czyli do NAGRÓD!

Nagrody w konkursie „O matko, co za historia!”

Pomyślałyśmy zarówno o maluchach, jak i o starszakach i rodzicach! Sprawdź, co możesz wygrać:

Dla malucha – CzuCzu

1. Duuuże memory Pojazdy

Dla dzieci 2+. Ten rozwijający spostrzegawczość i pamięć zestaw zawiera 24 duże i trwałe elementy. Znakomicie sprawdzi się jako pierwsza prosta gra pamięciowa. Więcej przeczytasz o nim tutaj.

2. Puzzle z dziurką Przyjaciele

Dla dzieci od 15. miesiąca życia. Edukacyjny zestaw sprawdzi się jako pierwsze puzzle dla maluchów. Składa się 12 dużych dwuelementowych układanek. Zabawa polega na dopasowywaniu wyjmowanych dwustronnych kółeczek, dzięki czemu maluch rozwinie małą motorykę i wyobraźnię. Zajrzyj tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

3. Puzzle z dziurką Pociąg do liczenia
Dla dzieci 3+. Ta edukacyjna panoramiczna układanka przedstawia długi pociąg i jego pasażerów. Składa się z 30 elementów: 20 tradycyjnych puzzli i 10 wyjmowanych kółeczek z cyframi, które należy dopasować do odpowiednich dziurek. Puzzle to nie tylko pomysł na kreatywną zabawę, lecz także świetna okazja do nauki liczenia do 10. Więcej przeczytasz o nich tutaj. 

4. Starter malucha
Dla dzieci w wieku 0, 3 i 6 miesięcy +. Starter malucha to zestaw kontrastowych kart i książeczek do pokazywania, który sprawdzi się w pierwszym roku życia dziecka. Do zestawu dołączono poradnik z informacjami na temat rozwoju wzroku i pomysłami na wspólną zabawę. To świetny pomysł na prezent dla rodziców niemowląt. Sprawdź tutaj.

Dla starszaka – Pentliczek

1. Wielka matematyczna przygoda

Drewniany zestaw do nauki dodawania i odejmowania, składający się z dwóch drewnianych tabliczek, kart z liczbami od 0 do 20 oraz kolorowych, filcowych kuleczek. Na jednej tabliczce Twój szkolniak może układać karty z liczbami i ćwiczyć liczenie, odmierzając kolorowe kuleczki w specjalnym okienku. Na drugiej uczy się dodawać i odejmować, układając karty z liczbami i kuleczki w odpowiednich okienkach rozdzielonych znakami plus, minus i równości. W ten sposób może rozwiązywać swoje pierwsze równania matematyczne. Zestaw dydaktyczny wpisuje się w nurt Montessori, pozwala dzieciom odkrywać świat samodzielnie i na swój sposób. Świetnie sprawdzi się jako pomoc przy nauczaniu indywidualnym i zdalnym lub jako przygotowanie do szkoły, które zapewni dobry start już od pierwszych dni. Zajrzyj na stronę producenta po więcej informacji.

2. Wielka mała tabliczka do nauki pisania

Drewniana tabliczka pomoże Twojemu maluchowi poznać wielkie i małe litery pisane. Po obu jej stronach wygrawerowane są litery alfabetu. Dziecko może przesuwać po rowkach dołączonym do zestawu drewnianym patyczkiem w sposób, jakby pisało długopisem. Pozwala mu to poznać kształt liter pisanych i ćwiczyć ich prawidłowe kreślenie. Utrwala dobre nawyki, zwiększa zręczność, umiejętność koncentracji i koordynację ręka-oko. Przeczytaj o nim więcej tutaj. 

pentliczek tablica drewniana do nauki pisania

Dla rodziców – Mamania

1. Książka „Jak wychowywać chłopca. Potęga relacji w kształtowaniu dobrych ludzi” 

Psycholog Michael Reichert w swojej książce wykorzystuje wieloletnie badania, by podważyć odwieczne przekonania dotyczące tego, jak chłopcy stają się mężczyznami. Autor wyjaśnia, w jaki sposób stereotypy dotyczące chłopców, którzy muszą być „twardzi” i „męscy”, mogą spowodować ich wycofanie, prowadząc do gniewu, izolacji, a nawet destrukcyjnych zachowań. Kluczem do zmiany jest sposób, w jaki rodzice, wychowawcy i mentorzy pomagają chłopcom rozwijać się społecznie i emocjonalnie. Sprawdźcie na Mamania.pl.

2. Książka „Psychowzroczność”

Daniel J. Siegel, ceniony na całym świecie profesor psychiatrii i autor, na bazie swoich doświadczeń zawodowych stworzył pojęcie „psychowzroczności” do opisania innowacyjnej metody połączenia neurologii z praktyką psychoterapeutyczną. Psychowzroczność jest formą skoncentrowanej uwagi, która umożliwia dostrzeżenie wewnętrznego sposobu funkcjonowania naszego umysłu. Jest jak siódmy zmysł, który pozwala nam zajrzeć w głąb siebie. Wykorzystując m.in. historię konkretnych przypadków ze swojej praktyki klinicznej, autor demonstruje, jak stosować psychowzroczność do rozwiązywania wielu problemów psychologicznych i międzyludzkich, począwszy od zaburzeń o charakterze lękowym, a skończywszy na utrwalonych schematach zachowań. Dowiedz się więcej o tej książce.

Zadanie konkursowe

Aby wygrać jedną z tych ośmiu rzeczy, należy wysłać do nas wiadomość z zadaniem konkursowym:

Opisz lub zobrazuj najzabawniejszy moment albo najzabawniejszą sytuację z Twojego macierzyństwa – coś, co zapadło Ci w pamięć, a co może niekoniecznie w danej chwili było zabawne, ale z perspektywy czasu wspominasz to, chichocząc. Lubimy żartować i podchodzić do bycia rodzicem z dystansem, dlatego bardzo czekamy na Wasze śmieszne historie 🙂

Wysyłajcie je na maila: konkurs@synudajzyc.pl lub w wiadomościach na naszym Facebooku lub Instagramie (będzie nam miło, jeśli nas zaobserwujecie). W treści podajcie, o której nagrodzie marzycie najbardziej: od Czuczu, Pentliczka czy Mamanii – podajcie tylko kategorię. Nie obiecujemy, że na 100% uda się trafić akurat na tę nagrodę, ale postaramy się je rozdzielać według Waszych preferencji! 

Jeśli bierzesz udział w konkursie, automatycznie zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych i wpisanie Twojego adresu e-mail na naszą listę newsletterową (ale spokojnie nie spamujemy i nie przekazujemy nikomu Waszych danych!).

Konkurs rusza 5 lutego i będzie trwać aż do 19 lutego. Ogłoszenie wyników najpóźniej 26 lutego

Przeczytaj jeszcze regulamin konkursu.

Powodzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *